FRAKTAL BITCOIN „KOMPRESJA“ FRAKTALU Z 2019 ROKU WSKAZUJE NA DUŻY ROZPAD PRZED NAMI

Bitcoin jest narażony na ryzyko znaczącej awarii, ponieważ konsoliduje się wewnątrz ściskającego wzoru technicznego.
Analogicznie, analityk porównał najnowszy trend Bitcoin Trader z tym z 2019 roku.
Zauważył, że krypto waluta skonsolidowała się wewnątrz podobnego zakresu Trójkątów Symetrycznych w zeszłym roku, a następnie rozpadła się na 6.500 dolarów z 14.000 dolarów do góry.
Ponieważ skromny rajd Bitcoin’a w tym tygodniu zatrzymał się, analitycy zaczęli wyrażać swoje obawy o większy spadek.

Inwestor kryptokurwalutowy Josh Rager podzielił się w piątek rano wykresem BTCUSD, który pokazywał trend par w zakresie zawierania transakcji kontraktowych. Formacja wyglądała jak Trójkąt Symetryczny, potwierdzony przez dwie zbieżne linie trendu łączące serie sekwencyjnych szczytów i koryta Bitcoinów.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Pan Rager porównał wzór z jego bliźniakiem z 2019 roku. Zaraz po tym, jak Bitcoin założył roczny szczyt o wartości prawie 14.000$, zaczął konsolidować się wewnątrz fraktalu w kształcie trójkąta symetrycznego. Wynik był negatywny. Para BTCUSD załamała się poniżej dolnej linii trendu we wrześniu, a w ciągu kolejnych trzech miesięcy spadła do 6,500 dolarów.

bitcoin, btcusd, btcusdt, xbtusd, kryptokur waluta, krypto
Bitcoin powtarzając fraktalne wskazówki o załamaniu z 2019 roku posuwa się naprzód. Źródło: Josh Rager, TradingView.com

Pan Rager omówił również wydarzenia, które doprowadziły do powstania tych trójkątów symetrycznych. Górna część roku 2019, wynosząca 14.000 dolarów, po parabolicznym wzroście od dołu Bitcoina, blisko 3.120 dolarów – ustanowionym w grudniu 2018 roku. Podobnie, kryptokur waluta wzrosła w tym roku do około 10 500 dolarów, po tym jak w marcu 2020 roku spadła do poziomu blisko 3 800 dolarów.

„Już prawie czas“, powiedział kryptońskim tonem pan Rager. „Dwa ruchy z 3 tys. dolarów do ponad 10 tys. dolarów. Oba z kompresją na górze.“

ŻE BRAKUJŠCY BITCOIN KUPUJŠCY SENTYMENT

W 2019 roku fraktal nie znalazł nowych nabywców za 14.000 dolarów. Doprowadziło to do ogromnej korekty cen w kierunku 9 000 dolarów, a następnie do kolejnej próby ponownego przetestowania rekordowego dotychczas poziomu. Jednak cena mogła sięgnąć jedynie 13 200 dolarów.

To samo stało się w 2020 roku. Bitcoin osiągnął wartość 10 500 dolarów, ale nie udało mu się zwiększyć dynamiki wzrostu w związku z większą presją sprzedaży. Cena została później wielokrotnie skorygowana w kierunku 8.600-9.000 dolarów. Próbował odbić się w kierunku 10 500 dolarów, ale zatrzymał się w pobliżu lub poniżej 10 000 dolarów.

bitcoin, btcusd, btcusdt, xbtusd, kryptokur waluta, krypto
Próby Bitcoin’a do góry nogami pozostają ograniczone przez długotrwały opór linii trendu spadkowego (kolor czerwony). Źródło: TradingView.com

Ryzyko pogorszenia się sytuacji pozostało wyższe również ze względu na długoterminową tendencję spadkową. Od 2017 roku Bitcoin próbował zamknąć się powyżej „czerwonej“ linii trendu, ale nie udało mu się tego dokonać. Psychologicznie skłania to inwestorów do zmniejszenia ich byczego zaangażowania powyżej tzw. pułapu ceny.

W połączeniu z fraktalem „kompresji“ Josha Ragera, te techniczne wskaźniki sugerują, że Bitcoin może złamać niedźwiedzie w nadchodzących sesjach.

JEDEN BYCZY WSKAŹNIK, W MIĘDZYCZASIE

Przełączanie ram czasowych BTCUSD z dziennego na tygodniowy maluje dość byczy obraz dla pary. Tak więc wygląda na to, że Bitcoin wydrukował Złoty Krzyż – wskaźnik techniczny, który wskazuje na sesję zakupu przed nim. W międzyczasie, jego tygodniowy RSI również posiada wsparcie powyżej 52 – historycznie byczy.

bitcoin, btcusd, btcusdt, xbtusd, kryptokur waluta, krypto
Odczyty Bitcoin Golden Cross i RSI sugerują trwałe bycze uprzedzenia. Źródło: TradingView.com

W najlepszym przypadku, wykres tygodniowy wskazuje, że Bitcoin może spaść w kierunku swojej 50-tygodniowej średniej kroczącej (niebieska fala) dla potencjalnego wycofania w kierunku spadkowej linii trendu. Może to doprowadzić do przełamania ceny, a następny zakres oporu czai się w okolicach 11 500- 12 000$.

Tymczasem przełamanie poniżej 50 WMA może doprowadzić do obniżenia cen do 6 000 USD – tak jak sugeruje fraktal Josha Ragera.